פתרונות למחוסרי עצם

עצם הלסת הינה הבסיס והיסוד להשתלת שיניים מוצלחת, על מנת להתקין שתלים נדרש נפח וגובה עצם באופן כזה שיאפר התקנת שתלים יציבה ובטוחה.

שתלים בעצם לסת שלמה

במשך שנים רבות נבצרה האפשרות לבצע השתלות שיניים למטופלים עם חוסר עם קיצוני, אך כיום בעקבות התפתחות טכנולוגיות מתקדמות, מתאפשרות השתלות גם במצבים של חוסר עצם קיצוני.

כיצד נגרם מחסור בעצם?

מחסור בשיניים לאחר עקירה מפר את האיזון הטבעי ועלול לגרום לתהליך מתמשך של ספיגת העצם, תופעה זו נגרמת גם כתוצאה של מחלת חניכיים מתקדמת, המסייעת גם היא לאבדן שיניים.

כיצד לצמצם תופעות של ספיגת עצם? 

לאחר עקירת שיניים, נוצרת ספיגת עצם טבעית, לכן חשוב לבצע השתלת עצם קרוב ככל האפשר כדי לשמר באופן מיטבי את נפח העצם הקיים, כהכנה להתקנת השתלים העתידית.

כמו כן, חשוב להקפיד על שמירה ותחזוקת החניכיים, ביקורת והסרת אבנית בכל 3-6 חודשים וכן הקפדה על הגיינת פה יומית מתאימה. הפתרונות שלנו למחוסרי עצם

  • השתלת עצם

השתלת עצם מלאכותית מתאפשרת באמצעות חומרים מהחי או תחליפים סינטטיים, בכך מתאפשר שחזור ועיבוי רכס העצם ויצירת נפח המאפשר לבצע השתלה דנטלית בטוחה.

  • הרמת סינוס

מדובר בפעולה לעיבוי נפח העצם לקראת תהליך השתלת שיניים בלסת העליונה, לרוב בשל עצם דלה הקיימת באזור השיניים הטוחנות הממוקמות מתחת לחלל הסינוס,בפעולה זו "דוחקים" את הסינוס כלפי מעלה וממלאים עצם בחלל שהתפנה.

מילוי עצם עבור שתל דנטלי

  • הרמת סינוס בשיטת iRaise

עד עתה ניתוח הרמת סינוס לצורך השתלות, היה מלווה בכאבים ובהתאוששות ארוכה.

שיטת iRaise בה אנו משתמשים המרפאתנו,הינה פיתוח פורץ דרך לטיפול חדשני, עם מעל 96% הצלחה אצל אלפי מטופלים ברחבי העולם.

השיטה מאפשרת לעבור הרמת סינוס והתקנת שתלים במעמד אחד, בפעולה זעיר פולשנית פשוטה ומהירה באופן יחסי המאפשרת חזרה מידית לשגרה.


  • זירוז בניית עצם חדשה בטכניקת PRF

במקרים מסוימים, ניתן להיעזר בטכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך זו, המאפשרת זירוז יצירת ובניית העצם באופן מואץ. מדובר בטכנולוגיית ה- (PRF (Platelet Rich Fibrin.

באמצעות דגימת דם פשוטה הנלקחת מהמטופל, אנו מבצעים במרפאה תהליך של בידוד בין טסיות הדם לפיברין,  במכשור מיוחד המייצר ג'ל טבעי, המוחדר אל אזור הטיפול ובכך מסייע בעידוד בניית עצם חדשה.

בדרך זו אנו מאפשרים למטופלינו, תהליך השתלת שיניים ושיקום רקמת העצם בזמן קצר יותר ותוך ריפוי מהיר יותר, כמעט ללא כאב וללא צורך בפעולות כירורגיות נוספות.מערכות שתלים יחודיות  למחוסרי עצם

  • שתלים קצרים BICON

במקרים בהם קיים חוסר עצם קיצוני שאינו מאפשר השתלת שיניים רגילה או במקרים בהם נדרש לבצע הרמת סינוס, אנו מעניקים למטופלינו פתרון חדשני, מוצלח ואפקטיבי, באמצעות מערכת שתלים ייחודיים "קצרים" שפותחו ע"י חברת BICON מארה"ב.

שתלים קצרים

עקרון האחיזה הייחודי של שתלים אלו נעוץ בשטח הפנים שלהם, ככל ששטח הפנים גדול יותר, כך גדלה האחיזה הפיזיקלית בעצם הלסת.

שתלים אלו קצרים יותר מהשתלים הסטנדרטיים,אך רחבים הרבה יותר, ומאפשרים לנו לבצע השתלה גם במקרים בהם רצפת הסינוס בלסת העליונה נמוכה או בלסת תחתונה במקרים שהעצב קרוב לרכס העצם, בכך מתאפשר במרבית המקרים להימנע מהרמת סינוס ובכך לחסוך מהמטופלים הליכים כירורגיים מורכבים, עלות כספית גבוהה וזמן רב.

  • שתלים בהתאמה אישית "שתל אוכף" 

שתלים אלו מיועדים לבעלי חוסר עצם קיצוני בלסת תחתונה. במרפאתנו משתמשים בשיטה ייחודית ומתקדמת להשתלות שיניים, המותאמת אישית למטופל.

שתל בהתאמה אישית ״שתל אוכף״

מדובר בטכנולוגיה מתקדמת המבוססת על נתוני הדמיית ה CT של המטופל,  נתונים אלו מועברים לחברת השתלים המייצרת עבורינו באופן דיגיטלי מדויק, מודל תלת מימדי של לסת המטופל.

על פי מודל הלסת הנ"ל, מיוצר בחברת השתלים "שתל דיגיטלי" בהדפסת תלת מימד ובהתאמה אישית למבנה הלסת של המטופל באופן מדוייק, שתל זה דמוי "אוכף", מתלבש ומקובע על הלסת במיקום בו חסרות השיניים ועל גביו מותקנים הכתרים כשיקום קבוע.שיקום לסת שלמה ביום אחד - 

טיפול בשיטת All- On 4\6      

למי מיועדת שיטת ה-All On -4\6 ?

מדובר בשיטת השתלת שיניים המיועדת למטופלים עם חוסר מלא של שיניים או למטופלים שעקב חוסר קיצוני בנפח העצם, אינם יכולים לעבור השתלות דנטליות נרחבות בכל הפה.

שיקום לסת שלמה - שתלים דנטליים

בשיטה זו מבוצעים 4-6 שתלים דנטליים, המותקנים בזווית התקנה ייחודית ומהווים עוגן קבוע בלסת, עליהם מורכב גשר המחובר מכתרים, המעניק שיקום קבוע כמו שיניים טבעיות ומאפשר המשך תפקוד תקין של מערכת הלעיסה והפה, ברמת אסתטיקה מרשימה.

היתרון הגדול של השיטה הוא בטיפול מדויק ומהיר, המבוסס על תכנון דיגיטלי מדויק המאפשר למטופלים המתמודדים עם חוסר נרחב של שיניים, לזכות למראה אסתטי ותפקוד תקין של שיניים חדשות וקבועות בתוך 24 שעות בלבד.

הודות למכשור המתקדם במרפאתנו ומערכות השתלים החדשניות והמובילות ביותר, תוכלו ליהנות מתהליך השתלה מתקדם באמצעים זעיר-פולשניים, ולחזור אל שגרת חייכם במהרה.


ליצירת קשר >> לחץ כאן


יצירת קשר באמצעות WhatsApp