טיפולים משמרים

שיניים הם חלק בלתי נפרד מבריאות הגוף ומאורח החיים של כל אחד מאיתנו.

שן, אילוסטרציה

כפי שאנו דואגים לתחזק את הגוף שלנו במזון ושתייה, את המלתחה שלנו בבגדים חדשים, את הרכב על מנת שימשיך להסיע אותנו ממקום למקום - כך גם השיניים שלנו זקוקות לתחזוקה ולטיפולים משמרים והם כוללים: שחזורים (סתימות), טיפולי שורש, טיפולי מניעה, הסרת אבנית וניקוי שיניים תקופתי על מנת שנוכל להמשיך לחייך וליהנות מטעמים חדשים.

 

לכן מומלץ להגיע לביקורת תקופתית בכל חצי שנה – זוהי הדרך היעילה שמסייעת לשמירה על השיניים שלכם ומאפשרת לנו לזהות בעיות בתחילת דרכן ולטפל בהם במיידי לפני שהם הופכות למורכבות.סתימה כסופה או לבנה?

סתימה היא הטיפול הבסיסי לתופעת ה "חורים" בשיניים. על ידי טיפול הסתימה אנחנו מסלקים את העששת ומשחזרים את חומר השן.

סתימה בצבע השן - קומפוזיט

הסתימה הוותיקה - הכסופה עשויה מחומר הנקרא "אמלגם". זהו חומר עמיד שלא נשחק בקלות ומונע התפתחות עששת גם בשולי הסתימה, החיסרון הבולט הוא הצבע הכסוף שאינו אסתטי.

בשנים האחרונות קיימת מודעות גבוהה בכל הנוגע להופעה החיצונית שלנו והסתימה "הלבנה" הופכת להיות פופולארית יותר ויותר - היא עשויה מפולימר פלסטי הנקרא "קומפוזיט".

יתרונן הגדול הוא בכך שניתן להתאימן לצבע השן הטבעית. בעבר סתימות לבנות היו עמידות פחות מסתימות אמלגם אך כיום עם התקדמות הטכנולוגיה, פותחו גרסאות מתקדמות המעניקות אטימה מעולה.טיפולי שורש

טיפול שורש נחשב כטיפול משקם לשיניים שנפגעו כתוצאה מעששת עמוקה או טראומה שהן חוותה עקב חבלה או תאונה.

יחד עם זאת אם נעצור את הפגיעה העששתית בזמן, יחסך מכם טיפול שורש ותוכלו בקלות לשמור על השיניים ולחסוך לכם כסף רב.

טיפול שורש - איור

כיצד להמנע מטיפולי שורש?

שלב 1 - העששת חודרת את שכבת האמייל של השן, לא גורמת לכאב ולרוב לא תחושו בה, אך אם תגיעו למרפאה לבדיקה תקופתית בזמן, אנחנו נוכל להסיר את העששת ולמנוע התפתחות מואצת שלה.

שלב 2 - לא הגעתם למרפאה, אך העששת לא עוצרת - היא חודרת אל השכבה השנייה, שכבת הדנטין. בשלב זה אתם עלולים לחוש ברגישות קלה למאכלים קרים או חמים אבל חשוב שתדעו - במצב זה אתם עדיין יכולים להימנע מטיפול שורש.

שלב 3 - עדיין לא ביקרתם במרפאה? חבל, מפני שכנראה זהו השלב בו העששת כבר חדרה אל החלק העצבי של השן בשלב זה כבר תחושו בכאב חד וכמעט שאין מנוס מטיפול שורש.

עזרו לנו לעזור לכם לשמור על בריאות השיניים שלכם ואל תשכחו לקבוע תור לבדיקה תקופתית.טיפולי תחזוקה ומניעה ע"י שיננית

השיננית היא חלק בלתי נפרד משימור ותחזוקת השיניים שלנו.

ביקור תקופתי אצל שיננית מסייע במניעת דלקות חניכיים, בעיות של ריח רע מהפה, מניעת חורים בשיניים, טיפול בשיניים רגישות ושמירה על שיניים נקיות, לבנות ויפות.

כמו כן, הטיפול אצל השיננית כולל הסרת אבנית שהצטברה על השניים ומתחת לקו החניכיים, ניקוי יסודי בין השיניים משאריות מזון שנצמדו לשיניים, ניקוי והברקת השיניים מכתמים שהצטברו על גבי השיניים והמלצות לניקוי אפקטיבי.

התדירות המומלצת לביקור אצל שיננית:

אחת ל- 3-6 חודשים בהתאם למצב השיניים והחניכיים.

זכרו! טיפול השיננית הוא טיפול מונע, והוא חוסך במרבית המקרים טיפולים יקרים ומורכבים.


ליצירת קשר >> לחץ כאן


יצירת קשר באמצעות WhatsApp